بازارشناسی ادکلن در ایران

ارسال شده توسط: محمد سرو در: شاخه 1 تاریخ: دیدگاه: 0 بازدید: 231

با توجه به تحریم های رخ داده در سالهای اخیر بازار ادکلن نیز متاثر از این رخداد دچار دگرگونی و تغییراتی شد . نمایندگی و شرکت های سازنده ادکلن اروپایی و عربی از ایران رخت بر بستند و واردکنندگان ادکلن های اصلی و اورجینال اجازه واردات نیافتند  و جای خود را به نمونه های تقلبی که به عناوین مختلفی مانند های کپی ، تستر و ادکلن بدون جعبه و غیره که به فروش می رسد؛ دادند. اگرچه موجب تولد شرکت های ایرانی بسیاری در زمینه تولید ادکلن شدند .اما با توجه به تحریم مواد اولیه با کیفیت در این زمینه صنایع داخلی راه طولانی برای رسیدن به درجه مطلوب دارند

با توجه به تحریم های رخ داده در سالهای اخیر بازار ادکلن نیز متاثر از این رخداد دچار دگرگونی و تغییراتی شد . نمایندگی و شرکت های سازنده ادکلن اروپایی و عربی از ایران رخت بر بستند و واردکنندگان ادکلن های اصلی و اورجینال اجازه واردات نیافتند  و جای خود را به نمونه های تقلبی که به عناوین مختلفی مانند های کپی ، تستر و ادکلن بدون جعبه و غیره که به فروش می رسد؛ دادند. اگرچه موجب تولد شرکت های ایرانی بسیاری در زمینه تولید ادکلن شدند .اما با توجه به تحریم مواد اولیه با کیفیت در این زمینه صنایع داخلی راه طولانی برای رسیدن به درجه مطلوب دارند.

هم اکنون به صورت کاملا خلاصه بازار ادکلن کشور را در اختیار دسته های زیر میبینیم

1.برندهای ایرانی کم کیفیت و بعضا بی کیفیت  ایرانی

2.برندهای ایرانی با کیفیت که به نام ادکلن های ساخت فرانسه فروخته میشود و یا نوشتار انگلیسی بدون فارسی نویس و عبارت مخدوش : فرگرنس ساخت فرانسه تولید میشود .اگرچه معدود تولید کنندگانی با افتخار نام ایران را بر روی ادکلن با کیفیت مناسب خود درج میکنند که باید توجه داشته که تقریبا اغلب مواد اولیه ادکلن های ایرانی حتی شیشه ادکلن وارداتی است و صرفا در ایران پر می شود .

3.ادکلن های شرکتی ساخت امارات که برندهای با کیفیت متوسط را تشکیل میدهند مانند فرگرنس ورد و جانوین و ...

4.ادکلن های فیک که با نام بدون جعبه یا تستر اصلی یا ... با تقویت دستی اسانس اصلی تولید میشود که توضیح در اینباره زیاد است که از موضوع بحث خارج است.

5.ادکلن های فرانسوی که غالبا استاندارد اما برندهای کمتر شناخته شده هستند که بعضا در کشورهای همسایه و صرفا با فرگرانس اصلیه فرانسوی ساخته میشود .

6.ادکلن های اصلی و ارورجینال هم در بازار کم نیستند؛ اما باید بدانیم که تقریبا از سبد خرید مردم بعلت قیمت های نجومی به شکل گسترده حذف شده اند.

همانطور که میبینیم افزایش قیمت ، بازاری به شدت غیرشفاف را در پیش روی ما قرار داده است .امید است که تولیدات و تجارت کشور عزیزمان به زودی دچار سامان شود.

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

یک شنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنج شنبه جمعه شنبه ژانویه فوریه مارس آوریل می ژوئن جولای آگوست سپتامر اوکتبر نوامبر دسامبر